Psychiatra w Szczecinie - Pracownia Zdrowia Psychicznego "SENS" w Szczecinie

Przejdź do treści
Psychoterapeuta w Szczecin

Badanie i diagnoza oraz leczenie wraz z psychoterapią (indywidualne sesje z klientami) następujących schorzeń:

Zaburzenia nerwicowe najczęściej lęku napadowego lub panicznego.
Fobie - lęki sytuacyjne jak agorafobia, fobia komunikacyjna, klaustrofobia, fobia społeczna...itd.
Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (nerwica natręctw).
Depresja na poziomie nerwicowym, czyli zaburzenia depresyjne i lękowe mieszane.
.
depresja endogenna  jednobiegunowa (JCHA) lub dwubiegunowa (CHAD), która jest najbardziej  dramatyczną ze wszystkich rodzajów depresji.


– jedna z podstawowych specjalizacji medycznych,
zajmująca się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych.
Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne.Podstawowym zadaniem lekarza psychiatry jest diagnoza i leczenie zaburzeń psychicznych.Ta  ogólna definicja jest jednak mało mówiąca, szczególnie , że tym samym  zajmują się psychologowie, czy psychoterapeuci, a specjalistów  wspierających zdrowie psychiczne jest jeszcze wielu np. terapeuci  zajęciowi, pedagodzy, trenerzy itp. Na jakiej podstawie należy zatem  podjąć decyzję
czy zgłosić się do psychiatry, czy do psychologa?

Zwykle do szukania pomocy skłania zmiana w samopoczuciu czy codziennym funkcjonowaniu. Mogą to być objawy „stresu”, niepokój, długotrwały smutek, bezsenność, rozkojarzenie, trudności w koncentracji, wahania łaknienia i apetytu.
Jest to lekarz, który uzyskał specjalizację medyczną w zakresie  psychiatrii.
Głównymi metodami leczenia wykorzystywanymi przez tego  specjalistę jest farmakoterapia, światłoterapia, psychoedukacja.
Diagnozuje i pomaga w leczeniu objawów chorobowych płynących ze sfery  psychicznej człowieka, np. lęk, niepokój, obniżony nastrój.
Psychiatria
Czasami  zwykłe codzienne funkcjonowanie staje się coraz trudniejsze, takie  sytuacje pojawiają się u większości ludzi na przelomie calego życia. Po  pomoc psychiatry warto zwrócić się wtedy gdy te trudności zaczynają nas  przerastać. Jeżeli uważasz, że w Twoim zyciu dzieje się coś złego, nie  radzisz sobie z własnymi myslami czy brakuje Ci chęci do aktywności i  codziennych działań, nie zwlekaj i pomóż sobie przy pomocy lekarza  możesz zmienić ten stan, przestać się męczyć i wrócić do swojego zycia.
Farmakoterapia może być pomocna np. w przypadkach:
  • zaburzeń nastroju (np. depresja, zaburzenia dwubiegunowe)
  • zaburzeń lękowych (np. fobie, obsesje)
  • schizofrenia i zaburzenie urojeniowe
Preferujemy  nowoczesne leki, które są dobrze tolerowane przez organizm oraz mają  potwierdzoną skuteczność, dodatkowo dbamy aby lek nie przekraczał  możliwości finansowych pacjenta.
Jeśli obserwują Państwo u siebie lub  kogoś z bliskich przewlekły smutek, poczucie ciągłego zmęczenia,  zniechęcenie, brak radości oraz satysfakcji z życia,
nadmierny lęk,  drażliwość, bezsenność, problemy z łaknieniem, zaburzenia koncentracji i  uwagi lub zaburzenia osobowości i nieprawidłowe postrzeganie  rzeczywistości, nie należy lekceważyć tych objawów.

Naszym zadaniem jest udzielenie w takich  sytuacjach fachowej pomocy, a także zapewnić jak najlepszą współpracę z Państwem.
Spotkania odbywają się w komfortowych warunkach, zapewniających pełną  dyskrecję pacjenta.
Nasza praca jest nie tylko spełnieniem ambicji, ale także realizacją pasji w pomaganiu innym.

Czasem kilka rozmów i odpowiednie  leczenie pomaga w rozpoczęciu nowego, lepszego życia.
Jesteśmy do Państwa  dyspozycji w najtrudniejszych chwilach przez które musicie Państwo przejść.

Wróć do spisu treści